Jak se připravujete slavit Vánoce?

Pošťáci a přepravní společnosti nestíhají a hrozí se toho posledního týdne před Vánocemi. Obchody praskají ve švech a počasí je jak na houpačce, někde déšť, jinde sníh, někde sucho. Vánoce na sněhu bývají v našich končinách exotickou podívanou, kterou si v nížinách asi zase neužijeme. Ale vše je tak jak má být a musíme se srovnat s tím, že příroda si jede podle svého plánu.

No a i na nás je, abychom si užili ten předvánoční ruch podle své nátury. Pokud nejsme typičtí flegmatici, tak jsme dárky nakupovali už předem (já už od léta nakupovala, pokud mě něco zaujalo). Takže nakupování na poslední chvíli se nás nemusí týkat. Teď už jde jen o to najít ve svých skrýších vše, co jsme nakoupili, a pěkně to zabalit. No a na žádný dárek nezapomenout. To se taky může stát!

Já jsem letos rozhodla, že péct vánoční cukroví začnu 1.12. a do 10.12. budu mít upečeno, cukroví naplněné, nazdobené a podařilo se. Jen nestíhám fotit. Fotila jsem 6.12., kdy jsem měla hotovo vše, co má čas na proležení:

Já, protože si vždy předem dělám seznam, pro koho peču (mám muže s cukrovkou, takže doma mi může zůstat jen krabička), tak když jsem začala krabičkovat, tak jsem zjistila, že příští rok musím upéct alespoň dvojnásobnou dávku lineckého cukroví a vanilkových rohlíčků.

Letos bez mučení přiznávám, že jsem pekla klasické vánoční cukroví z receptů po své mamince. A fakt chutná.

Navíc jsem upekla jednu dávku lineckého cukroví bez lepku, které je taky moc dobré a není na něm poznat, že je úplně jinak. No a na perníčky jsem letos vyzkoušela nový recept z žitné mouky, a ty jsou taky moc dobré, měkoučké a rozhodně u nich pro příští roky zůstanu.

Teď přes víkend mám v plánu vrhnout se na nepečené cukroví, takže nějaké ty šlehačkové lanýžky, makové kuličky (aneb vápníková bomba) a plněné datle mandlemi obalenými v marcipánu.

Zítra začíná 3. adventní víkend, tak si ho užijte ve zdraví a v pohodě. Nenechte se vykolejit nějakým ruchem, prostě si užívejte tu Vánoční atmosféru.

Zdeňka Štysová
Mou vášní je pomáhat svým klientům najít cestu, jak se dožít vysokého věku v dobré fyzické i psychické kondici a finančně soběstační. Můj příběh si přečtěte tady>>
Komentáře
  • 7+1 tip pro podporu zdraví

    Získejte zdarma eBook, ve kterém se dozvíte, jak jednoduše a snadno si můžete vylepšit své zdraví. Budete tak moci žít šťastnější a spokojenější život!

  • Najdete mě na Facebooku