Jak si ceníte svého zdraví?

Asi všichni máme zkušenost s fungováním našeho zdravotnictví. Máme sice špičkové odborníky, které nám svět může závidět, ale ta obyčejná zdravotní péče je trochu na štíru s tím léčením.

Tak, jak je nastaveno naše zdravotnictví, tak léčení  na praktické bázi vypadá tak, že se předepisují léky, které jen potlačují něco, co pacienta trápí. A to není potřeba ani říkat, že ty chemické preparáty pacientům na jedné straně v něčem uleví, ale na druhé straně natropí další škody někde vedle.

Taky je to o tom, že se za posledních 50 let snížily limity. Takže co bylo před lety normální, tak je dneska moc a šup brát prášky. Přitom by leckdy stačilo něco změnit, např. začít pít ledvinový čaj, víc pohybu, lehkou změnu jídelníčku,…..

Prostě víc tlačit na prevenci. 

Bohužel občas i pacient je na vině, protože si radši vezme prášek, než by šel udělat svých 3000 kroků nebo snížil přijímané maso na 2x týdně.

Přijměme však tu základní životní pravdu, že za zdraví jsme odpovědný každý sám sobě!

Všichni bychom chtěli žít ve zdraví, tedy bez nemocí. Dožili se ve zdraví zaslouženého důchodu, užili si svých vnoučat, pravnoučat, svých zahrádek, dovolených na těch nejzajímavějších místech světa nebo si prostě jen užívali klidu a pohody. Hlavně to zdraví!

Přitom co máme na internetu rad, co nejíst, co jíst víc. Co je všech možných výživových poradců, kteří připraví jídelníček na míru (to už je ale většinou za peníze). No ale to už musí být velká motivace! Koupit si jídelníček a ještě ho dodržovat, včetně doporučeného pohybu.

Já mám svoji zdravou poradnu, je mi proti mysli někoho lámat, co by dělat neměl. Ale když mým posláním je opravdu pomáhat klientům najít právě pro ně tu cestu, jak na tomto světě a se svými blízkými, či se svými koníčky být tak dlouho, jak jen to půjde a k tomu být jak fyzicky, tak i psychicky v dobré kondici. Není to žádná báchorka! Je to jen opravdu o tom, vzít život do svých rukou, podívat se na svůj život shora, zamyslet se, co dělám blbě a co bych třeba změnit přece jen mohl/a.

Pokud se sami sobě staneme manažerem svého zdraví, tak si přece nebudeme zbytečně škodit. Jsme to my, s kým se musíme celý život rovnat, vycházet spolu, aby vše fungovalo tak, jak má. No a pokud nějaký ten neduh přece jen máme, tak je načase opravdu se nějak změnit. A taky si do svého měsíčního rozpočtu nějakou tu korunu na to, co mi pomůže, ale nezatíží organismus další chemií, vyhradit.

No a pokud Vás teď slyším, že nemáte peněz nazbyt, tak u mě v poradně můžete získat i příležitost, jak si na přilepšení svého zdraví můžete přivydělat.

Nic světoborného, práce z domova, s kvalitním zázemím a za poctivé peníze! 

Zdeňka Štysová
Mou vášní je pomáhat svým klientům najít cestu, jak se dožít vysokého věku v dobré fyzické i psychické kondici a finančně soběstační. Můj příběh si přečtěte tady>>
Komentáře
  • 7+1 tip pro podporu zdraví

    Získejte zdarma eBook, ve kterém se dozvíte, jak jednoduše a snadno si můžete vylepšit své zdraví. Budete tak moci žít šťastnější a spokojenější život!

  • Najdete mě na Facebooku