Je tu léto, čas dovolených

Blíží se nám prázdniny, a to je čas přesunu národů. My, co jsme suchozemci, a k moři musíme dojet nebo doletět, máme tak 5 možností, jak se s dovolenou a časem pro odpočinek srovnat.

Milovníci moře to mají jasné, prostě vyrazit autem, autobusem, letadlem či jiným dopravním prostředkem k tomu moři, které je našemu srdci právě nejmilejší, nebo na co stačí peněženka.

Pak jsou ti, co milují hory a pohyb, tak ti mají také jasnou volbu. Vyrazit tam, kde to znají nebo naopak tam, co to ještě neznají. Na kole, v autě, autobusem nebo i letadlem. Hory jsou krásné v kteroukoliv roční dobu.

Jak jsme lidé různí, tak někteří právě o dovolených rádi poznávají krásy naší vlasti. Buď cestují od města k městu, od hradu k hradu, od zámku k zámku. Třeba se taky někde u vody nebo u lesa zaparkují a užijí si toho, co právě mají. Nebo někteří lidé zase rádi cestují po cizích zemí a seznamují se s kulturou jiných národů, poznávají krásy tam venku.

Pak tu jsou ti, co bez své zahrádky prostě žít neumějí, takže ti to mají také jasné.  Ti si prostě svoji pohodu vytvoří na své zahrádce, bez mimořádných nákladů, ale někdy i s mimořádnými náklady.

Jsou ovšem i tací, kteří by nejraději nevystrčili ani nos ze svého bytu nebo domečku. Ti si říkají, že doma je nejlíp. A taky mají pravdu.

Každý by si měl užít svoji dovolenou nebo čas volna tak, jak se mu chce, jak mu vyhovuje nejlépe. Důležité je, aby byl se svým časem tráveným o dovolené vnitřně srovnán. Důležité je si uvědomit, že žijeme teď, v této chvíli. Co bylo, bylo. Co bude, bude, ale to je jen naše očekávání věcí příštích.

U majáku

Já jsem letos strávila pouze týden (vloni 2 týdny) v Itálii u moře. Můj měsíc na dovolenou, kterou trávím se svými kamarádkami, je květen. Letos nám počasí opravu hodně přálo. Počasí bylo úžasné, teploučko, voda v moři čistá, teplá. Moře bylo téměř celý týden klidné jako rybník. Jezdíme stále na stejné místo, kde už skoro všechno známe. Máme svoji kavárnu se známým kavárníkem, svoji zmrzlinárnu se známými majiteli. Prostě vracíme se tam na známá místa, která milujeme. Letos jsme, jako každý rok, šly (my děvčata) na Maják. Moc mile nás překvapilo, že je už dokončena jeho rekonstrukce. Ale hlavně jsme byly mile překvapeny, že z majáku udělali multikulturní centrum. Měly jsme kliku, že jsme si mohly prohlédnout i interiéry majáku. Prostě nádhera. Oblast, která byla ještě před 5 lety pustá, jen obležená různými devianty, najednou ožila. Po deviantech ani vidu, ani slechu. Vznikly nové, zpevněné cesty, pláže pro majitele pejsků, kolaři u majáku mají desítky stojanů na kola. Teď už se všichni návštěvníci mohou po té dlouhé cestě i občerstvit, neboť ve dvoře majáku je i samoobslužný bufet s automaty na všechno, co si jen člověk může přát. No a WC je tam nové a zdarma.

Já Vám přeji, aby prázdniny a léto bylo alespoň z 80 % takové pěkné, jako bylo jaro. Užijte si své volné dny i dovolenou tak, jak si přejete a užívejte si všeho, co je Vám milé.

Zdeňka Štysová
Mou vášní je pomáhat svým klientům najít cestu, jak se dožít vysokého věku v dobré fyzické i psychické kondici a finančně soběstační. Můj příběh si přečtěte tady>>
Komentáře
  • 7+1 tip pro podporu zdraví

    Získejte zdarma eBook, ve kterém se dozvíte, jak jednoduše a snadno si můžete vylepšit své zdraví. Budete tak moci žít šťastnější a spokojenější život!

  • Najdete mě na Facebooku