Můj příběh

Mou vášní je pomáhat klientům najít cestu, jak se dožít vysokého věku v plné fyzické i psychické pohodě.

Dnes se hrdě hlásím k tomu, že patřím do kategorie 60+. Převzala jsem vlastní život plně do svých rukou. Dělám práci, která mě baví a naplňuje uspokojením. Jsem finančně zajištěná a se svým životem spokojená. Mám svoji ideální váhu, kterou si držím bez jakýchkoliv diet. Věk je pro mě jen číslovka. A od toho momentu, kdy jsem si přečetla, že máme potenciál dožít se až 130 let, tak se ve mně zažehl nový motor.

Ale má mladá léta vypadala úplně jinak

Od puberty jsem trpěla zdravotními problémy. Měla jsem velmi nečistou pleť. Dělaly se mi často vřídky, které mi museli chirurgové odstraňovat. Trpěla jsem na cysty, které se mi tvořily všude, kde mohly, taky se na mě chirugové vyřádili. Ve svých 20 letech jsem měla období, kdy jsem se nemohla narovnat. Dovedete si představit mladou holku, jak chodí centrem Ústí nad Labem zlomená v předklonu? Lékaři si se mnou nevěděli rady.

Pak nastala doba, kdy jsme chtěli s mužem založit rodinu. No a to nastal problém, kdy se mi nedařilo těhotenství donosit. 3x jsem samovolně potratila vždy do 3. měsíce těhotenství. V té době jsme žili v Chlumci u Chabařovic, tedy v okrese Ústí nad Labem, kde byla v centru města chemička. Takže zvýšený výskyt potratů se připisoval hlavně na vrub chemičky, které občas něco jedovatého uteklo.

Pak se mi podařilo dostat se do péče erudované lékařky MUDr. Rajmanové. Ta vycítila, kde by mohl být můj problém a nasadila mi vysoké dávky kyseliny listové a doplnila to ještě hormony. A tak hruba po 6 měsících nastala doba, kdy paní doktorka zavelela: Teď je čas to vyzkoušet!

Povedlo se, a tak se nám v březnu 1982 narodil syn. A do dvou let po další dávce kyseliny listové i dcera. Mně v té době bylo 29 let. Jediný cíl, který jsem si nasadila do své hlavy, bylo:  Vychovat děti a postavit je do života. Tomu jsem podřídila všechno.

Od počátku své pracovní kariéry jsem byla ten zaměstnanec, který patřil k těm, co pracují, ale neumějí svoji práci prodat. Tak se mi obvykle od vedení práce přidávala. Možná to znáte: „Ty jsi šikovná, to přece zvládneš!“, ale na výplatě jsem to nepoznala.

Takže nastala doba vzít osud do svých rukou

A tak jsem v roce 1991 dobrovolně dala v zaměstnání výpověď a odešla podnikat. Jako první ve svém měste, to už byly Louny, jsem si založila realitní agenturu REAN. Založila jsem ji s tou vizí pomáhat lidem, kteří obvykle kupují nebo prodávají nemovitosti 1x za život. Netuší, co všechno je čeká, kolik s tím je spojeno administrativy, starostí, že k tomu patří i daně. Prostě postavila jsem se na stranu svých klientů, aby s prodejem své nemovitosti neměli žádné starosti a prodali za co nejlepší cenu na trhu.

V roce 1996 jsem si ke svým zamilovaným realitám přibrala činnost finančního poradce. Tato činnost velmi dobře doplňovala servis s realitami. A protože ve finančním světě se stále něco děje, tak finance jsou stále mým koníčkem. A stále si doplňuji svoji finanční gramotnost, kterou dál učím. Stala jsem se i úvěrovým specialistou (i na úvěry bez zajištění).

Nastalo období restartů

Další obrovský zlom, který v mém životě nastal, se konal v době, kdy naše děti dostudovaly a postavily se na vlastní nohy. Já jsem se tak jednoho ráda probudila s takovou lehkostí u srdce, jakou jsem snad nezažila. A nastal můj první velký restart, kdy jsem si dovolila povolit si, že teď konečně nastal ten čas, kdy mohu žít svůj život!

Od tohoto okamžiku mě začaly potkávat úžasné příležitosti. A já jsem ve svých 55 letech začala žít nový život. Začala jsem se věnovat svým koníčkům a také svému zdraví.

V jednom ranním vysílání v České televizi jsem uviděla rozhovor s MUDr. Karlem Erbenem, který dlouhá léta studuje, překládá a praktikuje využití svých poznatků o Homocysteinu. Jeho vystoupení mě velmi zaujalo, a tak jsem spolu se 2 kamarádkami do poradny MUDr. Karla Erbena vyrazila. No a pochopitelně jsem hladinu homocysteinu vyšší, než je zdrávo, měla. Navíc můj Homocystein se nechtěl vzdát bez boje, a tak jsem se u pana doktora léčila déle, než je standart.

Právě v tomto období se mi dostaly do ruky materiály, kdy jsem pochopila, co stálo za mými zdravotními problémy v mládí. Co způsobilo mé opakované potraty. Byl to právě Homocystein. A to, že jsem nakonec těhotenství donosila, způsobily vysoké dávky kyseliny listové, které mi paní doktorka předepsala.

Situace se vyvinula tak, že po půl roce pan doktor seznal, že už o homocysteinu skoro všechno vím, a tak že bych mu v Lounech mohla vést detašované pracoviště jeho Poradny civilizacích chorob. A tak se i stalo, a v září 2013 jsem detašované pracoviště Poradny civilizačních chorob MUDr. Karla Erbena otevřela.

S podporou pana doktora jsem prošla soustavou jeho školení a absolvovala i několik lékařských seminářů. Přečetla spoustu knížek o zdraví a zdravém životním stylu.

Dnes jsou všechna detašovaná pracoviště zastřešena platformou Paralelní péče o zdraví, kde odborným garantem je stále MUDr. Karel Erben. Máme smluvní laboraboř na odběry krve na zjištění hladiny Homocysteinu. Jsme napojeni na jejich systém, takže výsledky mi přicházejí rovnou on-line do mého počítače. Další velkou podporou je vitamínový komplex těch nejdůležitějších vitamínů pro umravnění hladiny Homocysteinu. Tento vitamínový komplex je plodem usilovné práce pana doktora Erbena. A nám do našich poraden je Homocystein Vitality přímo dodáván od výrobce.

Můj druhý velký restart nastal, když jsem prošla kurzy Neurorestartu Jirky Vokáče Čmolíka a s kamarádkou jsme vyrazily na akci chůze po žhavém uhlí, chození po skleněných střepech, ohýbání drátů, přerážení dřevěných desek. Musím říct, že po této akci jsem vyrostla o jednu třídu výš. Úžasná euforie!

Jelikož žijeme v době internetové, tak jsem pochopitelně jako fanda prošla řadou korespondenčních i digitálních technik, které mi pomohly dostat se tam, kde jsem dnes.

A protože jsem lehce přičichla i k východním technikám, tak jsem přijala za vlastní filozofii, podle které: „Prvních 50 let života se učíme, druhých 50 let života bychom měli všechny své znalosti a zkušenosti předávat dál a v tom třetím padesátiletí bychom si měli svého života užívat.“

No a protože nikdo netušíme, jak máme svoji svíčku dlouhou (a to ať děláme, co děláme), tak já jsem si to předávání a užívání si života zařadila už do té své 2. padesátiletky.

Pokud dosud netušíte, nebo naopak už víte, co to je Homocystein, jsem tu pro Vás!

Máte nějaký zdravotní problém, nemůžete otěhotnět nebo donosit plod? Jsem tu pro Vás!

Pokud Vás zdravotnictví zásobuje léky, které celkově neřeší Vaše zdraví, abyste opravdu zdraví byli, tak jsem tu také pro Vás!

Máte nějaké kilíčko navíc? Chcete s tím něco udělat? Pak jsem tu pro Vás!

Chcete prostě jen dožít svůj život až do samého konce aktivně, v dobré koncici? Jsem tu pro Vás!