Proč vznikla má Zdravá poradna?

Za všechno může aminokyselina Homocystein, jehož existenci stále ještě naše oficiální medicína, až na světlé výjimky, nechce brát na vědomí.

Můj život s Homocysteinem

Já jsem se poprvé o tom, že se v našem těle (v každé naší buňce), stejně tak jako ve všech živých organismech na naší planetě, nachází nějaký Homocystein, dozvěděla shodou šťastných náhod z ranního vysílání České televize. To se psalo jaro 2013. A tím člověkem, který o Homocysteinu zasvěceně mluvil, byl MUDr. Karel Erben. Vysílání mě zaujalo natolik, že jsem si v chatu našla kontakt na pana doktora i jeho stránky www.karelerben.cz.

Nezaváhala jsem ani na okamžik a na jeho stránkách jsem našla všechny potřebné informace. Tak jsem zbláznila své 2 kamarádky a vyrazily jsme do Prahy za zjištěním své hladiny Homocysteinu. Já jsem jela s tím, že jsem zdravá, bez neduhů, žádné bolesti, žádné komplikace.

Zaskočena jsem byla hned téhož dne odpoledne, kdy mě pan doktor uvítal s výsledkem mého Homocysteinu, kdy moje hodnota ukázala 12,6 umol/l. To byla tedy moje startovací čára, která se ukázala výš, než jsem si dokázala představit.

To Vám píši proto, abyste viděli, že jsem taky jen člověk z masa a kostí.

Od pana doktora jsem převzala doporučení na megadávku vitamínů, dostala termín na kontrolní odběr Homocysteinu, a s tím jsem cestovala domů.

Hned druhý den jsem s doporučením vyrazila do své oblíbené lékárny a nakoupila potřebné vitamíny a minerály. A tím začala má vitamínová doba. Já jsem poctivák, takže ráno 7 pilulí, v poledne 2 pilule, večer zase 7 pilulí. K tomu itinerář co před jídlem, co při jídle, co po jídle. Tak proběhly 2 měsíce.

Na kontrolní odběr jsem se těšila, protože jsem očekávala výsledek na své fyziologické hranici. Mé velké překvapení však nastalo, když moje hodnota Homocysteinu se zastavila na hodnotě 10,2 umol/l. To se panu doktorovi nelíbilo. Protože má za sebou letitou zkušenost, tak vyjádřil podezření na to, že můj zdravotní problém leží v trávicím traktu (uvedl několik latinských názvů, které jsem si nechtěla ani pamatovat). Který nepouští vitamíny tam, kam by měly dojít.

Takže při srpnové kontrole zůstala má doporučená vitamínová dávka stejná a k tomu jsem si přibrala ještě další doplňky na harmonizaci organismu a především trávicího traktu. Na další kontrolu jsem dostala víc času. A taky víc informací.

Abych to zkrátila, na zkrocení Homocysteinu na hranici 5,8 umol/l jsem pracovala poctivě ¾ roku.  Zkrocením Homocysteinu však braní vitamínů neskončilo. Beru je dál v udržovacím režimu, což bude asi ve zbytku mého života.

V té době jsem absolvovala školení od MUDr. Erbena, zůčastnila se lékařského semináře a přečetla vše, co o Homocysteinu napsal pan doktor i co o něm napsali jíní lékaři či medici. Tam jsem narazila i na diplomové práce, které vyvolaly můj AHA moment. Kdy jsem si uvědomila, že Homocystein bylo to, co stálo za mými zdravotními problémy v mládí i za neschopností donosit těhotenství. Viz Můj příběh

Dozvěděla jsem se tím spoustu užitečných informací hlavně o tom, co všechno nemilého nás může potkat, pokud máme hladinu Homocysteinu vyšší, než je zdrávo (mrtvici, infarkt, neplodnost, všechny ty nemoci, které jsme si zvykli nazývat civilizačními chorobami).

Takže jsem vůbec neprotestovala, když mě pan doktor požádal, abych mu v Lounech otevřela jeho detašované pracoviště Poradny civilizačních chorob. A to je počátek vzniku mé Zdravé poradny.

Zdeňka Štysová
Mou vášní je pomáhat svým klientům najít cestu, jak se dožít vysokého věku v dobré fyzické i psychické kondici a finančně soběstační. Můj příběh si přečtěte tady>>
Komentáře
  • 7+1 tip pro podporu zdraví

    Získejte zdarma eBook, ve kterém se dozvíte, jak jednoduše a snadno si můžete vylepšit své zdraví. Budete tak moci žít šťastnější a spokojenější život!

  • Najdete mě na Facebooku